Opublikowane 15 lutego 2017 5 minut
bookmark_border

Jaki projekt

Nie będę oszukiwał, dajsiepoznac.pl trochę zachęcił mnie do blogowania. Idealny termin (właśnie mam ferie) i moja ostatnia duża chęć na przekazywanie czegoś od siebie dla innych sprawiła, że może w końcu będę systematycznie coś pisał.

GitHub wynagradza

Mówiąc o zachęcaniu do blogowania, prowadzenie bloga przez GitHub Pages ma jedną ciekawą zalete --- twój profil ma dużo zielonych kwadracików, zawsze jakoś lepiej to wygląda :)

Moja historia Pierwszy wysyp to mój Spritor, drugi to Memes API i jego reader a te ostatnie to poprawki do memów i blog.

Dam się poznać

Skoro i tak mam prowadzić bloga to i mogę też wziąć udział w konkursie. Problemem jest wymagania konkursu a dokładnie tworzenie jednego projektu przez minimum 10 tygodni, to sporo czasu. Memes API i jego czytnik zajął mi 5 tygodni, a nie miałem wtedy sporo czasu i wiedzy na temat Springa i Jsoupa. 10 tygodni to okres na coś ambitnego, coś co wymaga zastanowienia i umiejętności, żebym się nie znudził po tygodniu.

Co ja mam robić?

Podczas Google Code-in 2015 pracowałem przy takim projekcie jak loklak, Distributed Social Media Message Search Server czyli zbiera tweety i je ładnie układa co byś mógł wyszukać jak w Googlu. Projekt ciekawy --- BigData, Docker, ElasticSearch --- interesujące technologie.

A co gdybym stworzył taki "search server" dla memów? Zbieranie memów, układanie ich pod względem treści, wizualizacja (Kibana) i tworzenie obrazów Dockera. Do tego bym dołożył OCR czy też jakieś rozpoznawanie postaci.

Brzmi nieźle, tylko czy nie będzie zbyt niepraktyczne.

Jutro

Mam jeszcze jakieś dwa tygodnie do końca rejestracji. Może przyjdzie mi coś lepszego do głowy. W tzw. międzyczasie idę pisać kurs Javy.

A może by tak język Go lub Python...

Bartosz Wiśniewski

Full Stack do wszystkiego (serio). Z programowaniem mam do czynienia już od ponad 5 lat. Zajmowałem się tworzeniem aplikacji mobilnych i gier. Lubię Pythona, Go i JavaScript (ale tą dobrą stronę). Czasem buduję zabawki z Arduino.