Opublikowane 30 kwietnia 2017 5 minut
bookmark_border

DevLog #8

Więcej stylowania. Tagowanie!

Nagradzanie --- ciąg dalszy

O nagradzaniu było już w poprzednim dev logu, ale wtedy mówiłem głównie o backendzie. W tym tygodniu pierwsze co zacząłem tworzyć tę stronę frontendu dla tego cuda. Sprytnie wykorzystałem JavaScriptowe operacje na tablicach. Na końcu dodałem kolejne testy i jest super!

Stylowanie

Chciałem poprawić kilka rzeczy związanych z stylowaniem. Jedną z nich było lepszy podział obszaru dla list etc. w wypadku większych ekranów. Wiedziałem, że Materialize nie miał takiej funkcji, ale byłem miło zaskoczony kiedy w changelogu znalazłem wzmiankę o takich klasach jak xl. Musiałem pobrać nową wersję, dorobić swoje zmiany do niej i skompilować. Niełatwo jest znaleźć zmiany w CSSach... Proces ten musiałem powtarzać kilka razy, ale ostatecznie doszedłem do końca i było warto, bo przy okazji poprawiłem kilka szczegółów. Choć czuję, że jeszcze kiedyś wymienię ten system siatki na coś co pozwala na lepsze uporządkowanie.

Tagowanie

Jednym ze sposobów organizacji notatek jest ich tagowanie. Jest proste i pozwala na więcej swobody niż tworzenie kategorii, czy osobnych folderów. Workdone ma przypominać o zadaniach a chowanie ich jest tego przeciwieństwem. Tagi powinny być na widoku, łatwe do użycia.

Wykorzystałem Chipsy od Materialize. Na początku próbowałem też wykorzystać widget Materialize do dodawania tagów, ale ostatecznie uznałem, że prościej będzie to zrobić po prostu w Vue.js. Automatyczna aktualizacja, zapisywanie i brak dziwnego zewnętrznego kodu --- takie decyzje powinien podejmować szanujący się architekt oprogramowania.

EOF

3 dni do matury a ja rozmyślam nad miejscem inputu do tagowania. Jestem mile zaskoczony, że już 2 miesiące siedzę nad jednym projektem. Pewnie nie dałbym rady bez mojego GitHubowego motywatora.

Niedziele są zawsze najbardziej produktywne
A teraz ruszam do pisania skryptu do następnego filmu! Tym razem o wiele lepszego i bardziej treściwego.

Mały dodatek

Wiecie jak wygląda śniadanie w Googlu? Nasz rodak pokazuje nam ciekawe miejsca związane z Googlem.

Bartosz Wiśniewski

Full Stack do wszystkiego (serio). Z programowaniem mam do czynienia już od ponad 5 lat. Zajmowałem się tworzeniem aplikacji mobilnych i gier. Lubię Pythona, Go i JavaScript (ale tą dobrą stronę). Czasem buduję zabawki z Arduino.